Κινητοποίηση διαμαρτυρίας πραγματοποιείται σήμερα το πρωί στο Νοσοκομείο Ιεράπετρας μετά την απόφαση για μετακίνηση γιατρού αναισθησιολόγου από το νοσοκομείο της πόλης, στο νοσοκομείο του Αγίου Νικολάου.
Παρά το ότι ο Υπουργός Υγείας βρέθηκε χθες στον νομό φαίνεται πως δεν βρέθηκε μια άμεση λύση για το πρόβλημα και η εξέλιξη αυτή σαφώς δεν ικανοποίησε τους Γεραπετρίτες.
Στο νοσοκομείο έχουν συγκεντρωθεί μεταξύ άλλων μέλη του συλλόγου εργαζομένων του Νοσοκομείου, αντιδήμαρχοι , δημοτικοί σύμβουλοι, επικεφαλής δημοτικών παρατάξεων, εκπρόσωποι συλλόγων, μέλη του συλλόγου φίλων του Νοσοκομείου κλπ.
![hxonews](https://www.hxonews.gr/content/images/1308784748-%CE%BD%CE%BF%CF%83%CE%BF%CE%BA%CE%BF%CE%BC%CE%B5%CE%AF%CE%BF%20%20(2%20of%203).jpg?w=320)
![hxonews](https://www.hxonews.gr/content/images/%CE%BD%CE%BF%CF%83%CE%BF%CE%BA%CE%BF%CE%BC%CE%B5%CE%AF%CE%BF%20%20(3%20of%203).jpg?w=320)
![hxonews](https://www.hxonews.gr/content/images/%CE%BD%CE%BF%CF%83%CE%BF%CE%BA%CE%BF%CE%BC%CE%B5%CE%AF%CE%BF%20%20(1%20of%203).jpg?w=320)